Videos Test Yourself Books MathFacts Math Diagnostics Math Tricks Daily PhysEd
Class Photos Worksheets Teen Math Musiclopedia Techlopedia Teacher Timesavers Study Guides
Cigar

.

Paul buys two cigars for $1.10
One cigar costs one dollar more than the other.

Question: What was the price of each cigar?

See answer


Try These Brain Teasers